7. un 8. klase viesojas pie keramiķa Raivo Andersona

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 22. martā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 7. un 8.klases skolēni viesojās pie keramiķa, pedagoga, uzņēmēja Raivo Andersona. Tikšanās laikā skolēniem bija dota iespēja iepazīt amatnieka darba ikdienu, vidi, darba instrumentus, kurus izmanto keramikā,  uzzināt, kādas prasmes un rakstura īpašības nepieciešamas, lai varētu darboties šajā jomā. Jaunieši atklāja, ka, nodarbojoties ar amatniecību, jāprot ne tikai veidot no māla, bet ir jāpārzina grāmatvedības, tirdzniecības menedžmenta, ekonomikas, reklāmas pamati, lai varētu veiksmīgi realizēt savu produkciju, jābūt komunikablam un radošam. Izglītojamie tikšanās beigās varēja par godu Latvijas simtgadei izveidot no māla katrs savu Latvijas kontūru, izmantojot keramiķa darba instrumentus.

Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā