Ekskursija uz Tartu

13. oktobra rītā mēs, 7 ģimnāzisti un skolotāja Ingūna, kopā ar citiem Preiļu novada skolu audzēkņiem un pedagogiem devāmies izzinošā braucienā uz Igaunijas otro lielāko pilsētu Tartu.

Vispirms mēs iepazinām dabaszinātņu likumus „AHHAA” centrā, kur izjutām raibu emociju gammu: pārsteigumu, apmeklējot Šanhajas istabu un tuneli, bailes, braucot ar velosipēdu pa virvi, azartu, pildot dažādus testus. Atcerējāmies bērnību, izejot stikla labirintu un „spēlējoties” ar bumbiņām.

Ledus laikmeta muzejā uzzinājām, kādas sekas var būt cilvēka neapdomātai darbībai attiecībā pret dabu. Mūs pārsteidza fakts – pēc 50 – 60 gadiem varētu atkal parādīties ledus laikmeta izpausmes.

Ekskursijas noslēgumā pastaigājāmies pa Tartu, studentu pilsētu, ko agrāk dēvēja par Tērbatu. Uzzinājām par dažādām ievērojamām personām, kā arī atcerējāmies tos latviešus, kuri tur ieguva izglītību, aizsāka mūsu tautas nacionālo kustību.

Paldies par lielisko iespēju apmeklēt šo brīnišķīgo kaimiņzemes pilsētu!

Santa Jukša, 12.AH un Lauma Tumašova, 11.DK