PVĢ reģionālā metodiskā un pedagogu tālākizglītības centra aktivitātes pedagogu profesionālās darbības pilnveidē 2015. g

2015. gada 16.janvārī Preiļu Valsts ģimnāzijā tika organizēts seminārs Preiļu, Aglonas, Vārkavas un Riebiņu novadu svešvalodu skolotājiem un bibliotekāriem. Anita Reitere, Līvānu 1. vidusskolas angļu valodas skolotāja, iepazīstina klātesošos ar tēmu `Zinātniski pētnieciskā darba izstrāde cittautu valodniecībā un literatūrzinātnē`, bet Dace Miška, Oxford University Press ELT konsultante, stāstīja par OUP jaunākajiem un populārākajiem mācību līdzekļiem un kultūras lomu angļu valodas apguves procesā. Semināru, kura organizatores bija PVĢ pedagoģes Anna Verza un Anita Lazdāne, apmeklēja 16 dalībnieki.
2015. gada 22.maijā IT centra vadītājs un PVĢ pedagogs Juris Erts organizēja lekciju par drošību tehnoloģiju laikmetā – `Virtuālā realitēte`. To vadīja Cert.lv lektors, piedalījās 47 interesenti.
2015. gada 21. augustā Preiļu Valsts ģimnāzijas un citu Preiļu, Aglonas un Vārkavas novada skolu pedagogi tika aicināti piedalīties seminārā `Savstarpējā mijiedarbība skolā`, kurā uzstājās DU pētniece Dr.paed. Mārīte Kravale –Pauliņa ar tēmu `Skolotāja profesionālā darbība un veselība. Drošumspēja mācību procesā.` Sintija Buhanovska, Zvaigzne ABC, Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupas vadītāja ar tēmu `Digitālais cunami izglītības sistēmā – kurp ejam?` sniedza paaudžu raksturojumu, iepazīstināja ar mūsdienu skolēnu kognitīvajām īpatnībām un lasīšanas paradumu izmaiņām digitālajā laikmetā, deva ieteikumus sociālo tīklu izmantošanā mācību procesā. Seminārā piedalījās 30 dalībnieki.
Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Riebiņu novadu skolu latviešu valodas un literatūras pedagogiem tika izstrādāta profesionālās darbības pilnveides programma 12 stundu apjomā `Leksikoloģijas un frazeoloģijas jautājumu apguve pamatskolā un vidusskolā`. Programmas vadītāja PVĢ skolotāja Mg paed. Silvija Kivko, lektore Dr.philol. Velga Laugale no Liepājas Universitātes. 2015. gada 6. un 7. novembrī šo programmu apguva 24 dalībnieki.
2015. gada 11. decembrī Latgales reģiona 6. atklātās angļu valodas olimpiādes laikā 40 angļu valodas skolotāji noklausījās Steven Vickers – skolotāja asistenta no ASV – stāstījumu `Izglītības sistēma Amerikas Savienotajās Valstīs`.
Gada nogalē, 22. decembrī, ģimnāzija organizēja Preiļu, Aglonas un Vārkavas novadu skolu pedagogiem un atbalsta personālam tālākizglītības kursus `Pedagoģiskais process vispārizglītojošās izglītības programmās noteiktā izglītojamo vecumposmā`. Šo pedagogu profesionālās darbības pilnveides A programmu 6 stundu apjomā apguva 42 dalībnieki, tās vadītāja PVĢ skolotāja Mg.paed. Anita Lazdāne, lektors Mg.psych. Andrejs Zagorskis, Daugavpils Universitātes pasniedzējs.
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā