Jaunumi

Ikvienam skolēnam pieejamas RTU BJU zinātnes kastītes

Lai atraktīvā veidā veicinātu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) sadarbībā ar zinātniekiem, studentiem un absolventiem izstrādājušas jaunus interaktīvus mācību materiālus – zinātnes kastītes skolēniem ar dažādiem uzdevumiem un eksperimentiem.

Īpaši izveidotās kastītēs ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai sev ērtā laikā un vietā veiktu uzdevumus, tā iegūstot jaunas zināšanas fizikā, ķīmijā, elektrotehnikā un izzinot dizainu un mehānismus. Lai eksperimenti un uzdevumi izdotos, kastītē iekļauta arī instrukcija – gan drukātā veidā ar skaidrojumiem un attēliem, gan video formātā. Savukārt izprast veikto un nostiprināt zināšanas bērniem un jauniešiem palīdzēs zinātnisks skaidrojums.

Uzdevumi izstrādāti divām skolēnu vecuma grupām: 6 – 9 gadus un 9 – 14 gadus veciem bērniem un jauniešiem. Uz doto brīdi ir pieejamas četras dažādu uzdevumu kastītes: «Lidmodelis VEF Irbitis I-15a», «Arbalets» (ietverot arī elektronikas pamatprincipus), «Krāsu spēks ķīmijā» un «Meteoroloģijas pamati». Tematisko piedāvājumu plānots papildināt, izstrādājot arvien jaunus uzdevumus.

RTU BJU ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. Nodarbības notiek Rīgā, Ogrē, Ādažos un Babītē.

Vairāk uzzināt par zinātnes kastītēm un tās iegādāties var www.rtu.lv/lv/bju.

Jautājumu gadījumos: projekta vadītāja Ieva Ose, kastite@rtu.lv, tel. 26493217.

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *