Maija mēnesis zem Latvijas Valsts neatkarības atjaunošanas un arī Eiropas dienas zvaigznes

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi izmantoja Eiropas Parlamenta mājas Rīgā  piedāvātos pasākumus.

Lai papildinātu savas zināšanas 10. -12.klases skolēni piedalījās Eiropas Savienības mājas organizētajās nodarbībās tiešsaistē – Zoom platformā.

5.maijā , 11.klases  audzēkņi un 11.maijā,  12.klase ģimnāzisti izpazinās ar tēmu – Demokrātija. Nodarbībā noskaidroja kādas ir pilsoņu iniciatīvas un iesaiste, lai ietekmētu dažādu lēmumu pieņemšanu, noskaidroja  Eiropas Parlamenta darbības principus un mērķus.

8.maijā,  10.klases skolēni apguva  tēmu – Ievads par Eiropas Savienību” . Šajā nodarbībā tika paplašinātas  zināšanas Eiropas Savienības izveidošanās vēsturē, noskaidrotas Eiropas Savienības institūcijas, to atrašanās vietas, darbības principi un ES pamatvērtības.

Paldies ES mājas komandai par iespēju izzināt Eiropas Savienības vēsturi, Eiropas vērtības, kā arī iniciatīvas iespējas, lai ietekmētu lēmumu pieņemšanu vai arī likumu ierosināšanu.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja