PVĢ audzēkņi piedalās `Eksakto zinātņu dienas 2016` pasākumā

Sestdien, 2016. gada 9. aprīlī, Rīgā notika `Eksakto zinātņu diena 2016` pasākums, kurā piedalījās 1.DK kursa skolēni: Lauma Tumašova, Liena Gasiņa, Arianda Čapule, Lauris Matisāns, Ilva Valdone. Lai varētu nokļūt finālā Rīgā, kur klātienē vajadzēja veikt uzdevumus, kas saistīti ar matemātiku, dabaszinātnēm un datoriku, bija nepieciešams izveidot radošu mājasdarbu, kurā tika parādīta mūsu komandas izpratne un radošums par šī gada konkursa tēmu “Piecas zinātnes zem viena jumta”, kā arī bija jāatbild uz vairākiem āķīgiem jautājumiem. “Eksakto zinātņu dienas” laikā mums bija iespēja iepazīties ar LU fakultātēm, bija 5 stacijas, kuras katra ietvēra 3 uzdevumus, veicamie uzdevumi nenotika vienā ēkā, dienas vidū bija patīkama, svaiga gaisa pilna pastaiga līdz Fizikas un matemātikas fakultātes ēkai. Lai šis ceļš neieilgtu un nenomaldītos no pareizā kursa, mums palīgā nāca līdzi divi pavadoņi, studenti, kas visas dienas garumā mums nodrošināja labu omu, viņi padalījās ar savu pieredz par apgūstamajām zināšanām un studijām LU. Pirmie uzdevumi sākās ar ķīmijas testa jautājumiem un tālāk nonācām ķīmijas laboratorijā, kur uzmanīgi vērojām interesantos studentu sagatavotos eksperimentus, vajadzēja izskaidrot un atbildētu uz studentu jautājumiem par šiem eksperimentiem, lai arī negāja tik viegli kā bijām cerējuši, bet bijām pārsteigti par vieglajiem skaidrojumiem. Pats interesantākais un negaidītākais uzdevums mums šoreiz bija zivs preparēšana, kurā vajadzēja atķidāt zivi un norādīt tās orgānus ar piespraudēm un noteikt tās dzimumu, bet vislabāk mums veicās fizikas un matemātikas stacijā, kur veidojām kastīšu diagrammu dotajiem datiem un mērījām fokusa attālumu dažādām lēcām, un vienojām dažādus vadiņus Arduino platei. Protams, katra uzdevuma laiks bija īss, kas radīja papildus spriedzi, bet komandas vienotība palīdzēja pārvarēt visus sarežģījumus. Bioloģija un ģeogrāfija nesagādāja lielas grūtības, atšifrējām putnu ceļošanas ceļu, kā arī noteicām augu augšanas ekosistēmu un vai šis augs ir aizsargājams. Paldies skolotājai Valentīnai Pastarei, kas mūs atbalstīja klātienē.
Lauris Matisāns, 1.DK