Preiļu robotikas entuziastu komandai labi rezultāti TSI robotikas sacensībās!

2016. gada 2. aprīlī Rīgā, Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisināsies pavasara robotikas turnīrs un Preiļus pārstāvēja kupla komanda – Armands Upenieks (PVĢ, RTU), Linards Šmeiksts (PVĢ, RTU), Matīss Buks (Preiļu 1. pamatskola, 9. klase), Matīss Dambītis (PVĢ, 2.D), Alens Šņepsts (Preiļu 1. pamatskola, 9. klase), Linda Madalāne (PVĢ, 2.B), Lauris Matisāns (PVĢ, 1.DK), Ilja Isajevs (PVĢ, 1.DK), Erlends Zagorskis (PVĢ, 1.DK), Eduards Lipiniks (PVĢ, 1.DK), Ilgmārs Rubīns (PVĢ, 1.DK), Aldis Buks (amatieris)!
Sacensībās no Latvijas kopā visās disciplīnās sacentās vairāk kā 160 roboti un sīvā konkurencē mūsu komandas pārstāvjiem izdevās izcīnīt vairākas godalgotas vietas!Armands Upenieks izcīnīja 1. vietu `Mini Sumo` disciplīnā uzvarot pilnīgi visās cīņās(!), Matīsam Bukam izdevās iegūt godalgotas vietas pat vairākās disciplīnās(!) – 2. vietu `Folkrace` disciplīnā, 3. vietu `Mini Sumo` disciplīnā un nosacīti (konkurences trūkuma dēļ) 1. vietu `Labirinta` disciplīnā!
Jāpiebilst, ka Mini Sumo disciplīnā uz finālu kvalificējās 6 dalībnieki, no kuriem 5 bija mūsu komandas pārstāvji! Par 3. vietu cīņa izvērtās starp Matīsu Buku un Iļju Isajevu! Veiksmīgāk cīnījās Matīsa robots, līdz ar to Iļja ierindojās 4. vietā!
Paldies visiem dalībniekiem par gatavošanos sacensībām, paldies vecākiem par atbalstu, paldies Armandam un Linardam par ieguldīto darbu komandas sagatavošanā!
Turnīrs noritēja sekojošās disciplīnās:
`Mini Sumo` – cīņa notiek starp diviem robotiem. Dalībnieku uzdevums – sagatavot autonomu robotu, kurš būtu spējīgs izstumt pretinieka robotu ārpus ringa baltās līnijas;
`Sekošana līnijai` – robotam maksimāli īsā laikā, sekojot melnajai līnijai, ir jāveic attālums no starta līdz finišam;
`Labirints` – robotam bez maldīšanās iespējami īsā laikā ir jāatrod izeja no labirinta un jāapstājas finišā;
`Šķirošana` – robotam noteiktā laikā jāsašķiro pēc krāsām 15 dažādu krāsu bumbiņas, kas izmētātas pa spēles laukumu;
`Folkrace – robotu rallijs – robotam noteiktā laikā un pareizā virzienā jānobrauc trasē pēc iespējas vairāk apļi. Trasē vienlaicīgi var piedalīties līdz pat 4 robotiem. Robotam distance jāveic patstāvīgi, bez attālinātas kontroles.
Veiksmi nākamajās sacensībās!
Juris Erts, robotikas kluba darba organizators