Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi mācās  veidot puzurus

Brigita Ektermane – latviešu zīmju pētniece, zintniece, māksliniece saka, ka “puzuri ir sakārtota, harmoniska Visuma simbols, kas enerģētiski labvēlīgi ietekmē vidi un cilvēkus, ar formu un zeltaino krāsu izsakot atdzimstošās gaismas ideju. Šādi palīdzot saulei tikt atpakaļ debesu kalnā. Puzuri transformē negatīvās emocijas, sakārto domas, veido aizsarglauku, simbolizē saikni ar Dievu. Tie rāda, ka ikkatra mazā pasaulīte veido lielo, jo arī mēs cilvēki, visa radība esam piesieti tādā kā enerģētiskā un dvēseliskā sudraba pavedienā, kas tiecas atpakaļ uz sākotni, uz debesīm”.

Gaidot Ziemassvētku gaismas atnākšanu un cenšoties vairot pozitīvo enerģiju, Erasmus + projekta ietvaros Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12.D klases audzēkņi apmeklēja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja organizētās radošās darbnīcas, lai apgūtu senču mākslu veidot puzurus, muzeja speciālistu Silvijas Ivanovskas un Inetas Sparānes vadībā. 12.V klases audzēkņi izgatavotos puzurus piekarināja pie griestiem skolā.

Skaistie puzuri no salmiem, spalvām rotā skolas ēdamzāli, kas ir audzēkņu iecienītākā un iemīļotākā vieta.

JEPVĢ skolotāja Ināra Krusta