Nodarbība par zinātniskās pētniecības darba (ZPD) izstrādi

17. septembrī ģimnāzijā bija pirmā projektu diena, kurā 11.klases skolēni piedalījās nodarbībā par zinātniskās pētniecības darba izstrādi. Tās vadītāja Rīgas Juglas vidusskolas skolotāja Laura Riekstiņa-Zauska, uzsākot darbu, lūdza raksturot vienā vārdā, ko skolēni domā par ZPD. Lai arī nodarbības sākumā saņemtās atbildes bija “grūti”, “satraukums”, “negribu”, “interesanti”, noslēgumā lielākā daļa skolēnu atzina, ka saņēmuši vērtīgu informāciju par ZPD struktūru, veicot praktiskos uzdevumus, sapratuši, kā tieši nonākt līdz ZPD tēmai, mērķim, noformulēt uzdevumus un izdarīt secinājumus, un tagad jūtoties daudz pārliecinātāki par sevi, sākot savu zinātniskās pētniecības darbu.

Nodarbībā piedalījās arī Līvānu 1.vidusskolas skolnieces, kuras ar nodarbībā apgūto dalīsies pieredzē savā skolā.

Veiksmi un neatlaidību visiem, izstrādājot ZPD!

Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā