Karjeras atbalsta pasākums “Ķīmiķi darba tirgū”

Ceturtdien, 18. aprīlī, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros pie mums viesojās Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes docente Iveta Ancāne, kura vadīja divas nodarbības 8., 9. un 10 klašu skolēniem Nodarbības sākumā iepazinām iespējas, kas ir saistītas ar ķīmiju. Virtuāli apskatījām mācību iestādes, gan LU dabas māju, gan zinātņu māju. Studiju iespējas LU ķīmijas fakultātē,  RTU materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē  un Olaines koledžā, kā arī citās valstīs. Uzzinājām gan par darba iespējām institūtos un dažādās ražotnēs, gan  konkurētspējīgo atalgojumu. Savstarpēji sadarbojoties, veicām praktisko daļu. Vērojām, kā šķidrā slāpekļa ietekmē mainās priekšmeti un vielas, piemēram, roze, datorpele, kukurūzas pārslas. Nodarbības noslēgumā kopīgi gatavojām saldējumu ar slāpekļa palīdzību. Projām devāmies ar labiem iespaidiem par nodarbību un ieguvām jaunas zināšanas par ķīmiķu profesijām, izglītības iespējām, kā arī  ķīmijas izmantošanu sadzīvē.

Solvita Ragauša 10D klase
Ķīmijas skolotāja Valentīna Pastare