Praktiskā nodarbība par kinētisko enerģiju

Ceturtdien, 16. maijā, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 10. D klases skolēniem bija iespēja piedalīties nodarbībā par kinētisko enerģiju un pedāļiekārtu izmantošanu. Nodarbību vadīja Gatis Kreicbergs un Elgars Felcis, kuri ilgus gadus darbojas šajā jomā.

Interesantās iekārtas tiek veidotas no veciem veloriteņiem, kuriem tiek piešķirta “otrā dzīve”. Mērķis ir atjaunot vecos velosipēdus, nevis veidot jaunus.

Nodarbībā visiem bija iespēja izmēģināt vairākas iekārtas. Ar lielu prieku redzējām, kā ar pedāļu mīšanu tiek saražota enerģija spuldzītēm, braucām ar divstāvīgo, divvietīgo velospiēdu un iemēģinājām citus ērmriteņus. Pedāļiekārtas bija ļoti dažādas un interesantas.

Aizrautīgi darbojāmies aktivitātēs un devāmies projām ar jaunām zināšanām par šo interesanto jomu. Liels paldies Ilzei Mežniecei par šo lielisko iespēju piedalīties tāda veida praktiskajā nodarbībā!

Solvita Ragauša, 10.D klases skolnieces