Ar sacensībām Rīgā noslēdzās 2018./2019. gada sezonas “Latvijas robotikas čempionāts”

2019. gada 11. maijā, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē notika šī mācību gada 5., noslēdzošais robotikas čempionāta posms. Preiļu robotikas kluba komandas dalībnieki startēja ar vairāk nekā 40 robotiem 9 kategorijās 6 sacensību disciplīnās – Minisumo, Līniijsekošanā, Folkrace, iRobot sumo, Lego līnijsekošanā, Lego sumo.

Sacensībās valdīja spraiga gaisotne, jo bija sapulcējušies labākie robotu būvētāji gan no Latvijas, gan arī Lietuvas. Sacensību rezultāti izšķīra arī visu 5 robotikas sacensību kopvērtējumu.

RTU sacensībās mūsu komandas dalībnieki izcīnīja vairākas godalgotas vietas:
Folkrace disciplīnā 1. un 3. vietu izcīnīja Matīsa un Alda Buku būvētie roboti.
Mini sumo disciplīnā PRO grupā Matīsa Buka un Armanda Upenieka robots izcīnīja 3. vietu.
Lego līnijsekotāju disciplīnā Normunds Kokins izcīnīja 3. vietu.

Visas sezonas 5 sacensību kopvērtējumā starp Latvijas sacensību dalībniekiem mūsējie ieņēma vairākas godalgotas vietas:

Līnijsekošanas disciplīnā skolēnu kategorijā tika aizņemts viss goda pjedestāls: 1. vietu un ceļojošo kausu saņēma Lauris Šmeiksts, 2. vietu izcīnīja Margarita Džeriņa, 3. vietu izcīnīja Artis Cveks un Intars Matisāns.

Līnijsekošanas disciplīnā studentu/amatieru kategorijā: 2. vietu ieņēma Eduards Lipiniks.

Folkrace disciplīnā: 2. un 3. vietu izcīnīja Matīsa un Alda Buka roboti.

iRobot sumo disciplīnā:  3. vietu ieņēma Edīte Meikulāne.

Mini sumo skolēnu disciplīnā: 3. vietu ieņēma Lauris Šmeiksts.

Paldies visiem komandas dalībniekiem par gatavošanos un piedalīšanos sacensībās!
Paldies visiem palīgiem un konsultantiem par ieguldīto darbu visas sezonas garumā, īpaši Matīsam Dambītim, Armandam Upeniekam, Linardam Šmeikstam!

Juris Erts, robotikas kluba darba organizators