Jaunumi

Izstāde “Skola 2019”

Aukstā un sniegainā 1. marta rītā plkst. 7.00 mēs, 56 Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 11. klašu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām,  izbraucām no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, lai dotos uz Rīgu. Autobusa galapunkts bija Ķīpsalas iela 8. Mūsu brauciena mērķis – iepazīties ar izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, veidojot savu karjeru Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Ieejot izstāžu centrā Ķīpsala, bija redzama cilvēku pilna telpa ar ieejas biļetēm rokās, ar kurām bija jārīkojas diezgan uzmanīgi, jo, izejot no izstāžu halles, atgriezties tajā vairs nebija iespējams. Ienākot telpā, kurā bija izkārtoti skolu stendi, kā pirmos varēja redzēt LU un RSU skolu stendus, kuri bija vieni no lielākajiem šajā izstādē, trešais lielākais mācību iestādes stends bija novietots nedaudz tālāk uz priekšu, kas piederēja RTU. No sākuma rindas pie stendiem vēl nebija izveidojušās tik lielas, pieejot mierīgi varēja uzzināt sev vēlamo informāciju, bet, apstaigājot dažus apļus, situācija krietni vien izmainījās, pārvietošanās bija kļuvusi apgrūtināta, kā arī rindu garums pieaudzis. Ejot garām visdažādākajām skolām, varēja redzēt to radošumu, kā tās centās piesaistīt apkārtējo uzmanību, dažas, kā Latvijas Kultūras akadēmija un Rīgas Stradiņa universitāte izcēlās ar mākslinieciskajiem bukletiem, citi- ar aktivitātēm, ko piedāvāja skolēniem.
Atvēlētajās trijās stundās pietika laika, lai apstaigātu visas sev interesējošās koledžas, tehnikumus un augstskolas gan Latvijā, gan ārzemēs un iepazītos ar to jaunajām studiju programmām. Kopējā atmosfēra izstādē bija patīkama un zinātkāres pilna.  Viens no vislielākajiem ieguvumiem no šī brauciena bija šo skolu studentu padomi un ieteikumi, kā arī draudzīgā attieksme. Atmiņā man paliks kādas RSU studentes vārdi: “ Ja tevi patiešām kaut kas interesē, tad nebaidies no studiju ilguma vai mācību grūtības pakāpes, beigu beigās ieguvējs būsi tu, kad strādāsi darbā, kas tev tuvs sirdij”.

Ilze Borbale, 11.B klases audzēkne

print

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *