Barikādēm – 30

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

13.janvārī JEPVĢ 10.klases skolēni tiešsaistē piedalījās Barikāžu trīsdesmitgadei veltītā konferencē “X stunda. Barikādēm 30”.

Ir pagājuši 30 gadi, kopš Latvijas pilsoņi stājās pretī militārajām akcijām un neatkarības pretiniekiem, lai aizstāvētu mūsu valsts brīvību. Barikādes dalībniekos atdzīvināja patriotiskumu, īstās sajūtas par savu Latviju. Nekas viņiem nevarēja stāties ceļā. Tās norisinājās ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Barikāžu uzdevums bija parādīt pretiniekiem, ka arī bez ieročiem viņi var aizsargāt sev svarīgo.

Šajā tiešsaistē  dzirdējām par konkrētām situācijām, sapratām, ka laiki nebija viegli, cīnīties vajadzēja roku rokā. Šādi “pasākumi” mudina cilvēkus sadarboties, salikt galvas kopā un paveikt nepieveicamo. Katram barikādes asociējas ar kaut ko citu: kādam ar lieliem cilvēku pulkiem, citam ar gāzmasku un radio. Katram savs pārdzīvojums –  tas ir nenoliedzami.

Mūsu valsts prezidents Egils Levits akceptēja, ka barikādes simbolizē mūsu gribu aizsargāt valsti. Latvija var paļauties uz NATO, ES un arī uz savu tautu. Mums neieciešama spēja pareizi saredzēt apkārt notiekošo. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece atgādināja, ka nevardarbīgajā pretošanās kustībā tauta parādīja gudrību, varonību un tālredzību. Barikādes bija dziļš iekšējais cilvēku spēks un savas zemes mīlestība. Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš norādīja, ka tikai kopā mēs esam spēks, jo atsevišķi mūs var salauzt. Barikādēs mēs apvienojāmies un salauzām pretiniekus. Kultūras ministrs Nauris Puntulis atzīmēja, ka stipra tauta var pastāvēt tikai tad, ja tai ir stipra atmiņa. Barikāžu dalībnieki dalījās savās atmiņās un aicināja sargāt savas valsts neatkarību un  tās vērtības. Mēs katrs esam atbildīgs par savu valsti, un tikai visi kopā esam spēks, tāpēc Barikāžu laiks ir jāiegravē mūsu atmiņās.

Mēs, 21.gadsimta jaunieši, nevaram pat iedomāties, ko tādā situācijā darītu. Gan jau nobītos un pat nevarētu saņemties, lai stātos pretī tik lielam spēkam un agresijai. Tāpēc mēs apbrīnojam cilvēkus, kas sevi nežēloja, lai pasargātu savu valsti un cits citu. Noliecam galvas, godinot viņu drošsirdību un varonību.

Linda Indrikova un Agita Kotāne, 10.kl. audzēknes

 

Noslēdzies 2020./2021. mācību gada 1. semestris

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Lai Ziemassvētu prieks valda katrā no mums,
lai sirds siltums sasilda ikvieu, ko satiekam savā ceļā,
lai acis saskata gaišumu, kas paveras, dāvājot tikai labu,
lai Jaunā gada brīnums vispirms notiek mūsos.
/ I.Ziedonis/

Pavisam drīz sāksies jaunais 2021. gads, šoreiz bez krāšņa salūta, lielās kopā sanākšanas, bez ballēm un pasākumiem, bet būs kaut kas cits – būs kopā ģimene, būs laiks sarunām, būs laiks pamanīt vienam otru, nebūs steigas un satraukuma. 2020. gads mums visiem uzlika lielus pārbaudījumus, ierobežojumus, lika daudz ko darīt savādāk. Ģimnāzijas kolektīvs ar izaicinājumiem veiksmīgi tika gala – ir ļoti labi izturēti skolas akreditācijas pārbaudījumi, skolotāji bezgala daudz laika veltījuši, lai apgūtu tehnoloģijas un jaunas darba metodes, skolēni daudz mācījušies neierastos apstākļos,kopā domājām un arī realizējām idejas, lai attālinātais mācību process noritētu sekmīgi, darbinieki rūpējušies, lai skola un tās apkārtne vienmēr būtu sakopta, tīra un kārtīga, vecāki  atbalstīja ar saprati un padomu.

Šogad izpalika mūsu ģimnāzijas tradicionālais 1. semestra noslēgums ar  Ziemassvētku dziesmām, skaistiem apsveikumiem, dažādiem pārsteigumiem, ar skolēna parlamenta iestudēto ludziņu un, protams, ar mācībās čaklāko skolēnu godināšanu. Tomēr dāvanas ir sagādātas, pateicības raksti ir nodrukāti  un cerēsim, ka drīz arī pienāks laiks, kad mēs varēsim klātienē sveikt par labām un teicamām sekmēm mācībās

Haritonovu Katrīnu,  Krūmiņu Dāvis,  Polencu Miervaldi Hadingsu, Reliņu Amandu, Rubeni Rolandu, Teilānu Aigaru no 7. klases,
9.klases skolnieces Apšenieci Ievu un Ūzuliņu Loritu,
Beču Jāni, Daņiloviču Danielu, Krohmaļuku Anastasiju, Verčinski Emīlu, Skuteli Marinu no 10.klases,
Juhneviču Ilvu no 11.klases,
12.klases skolēnus Gžibovsku Sofiju, Matisānu Intaru, Ragaušu Solvitu, Djubinu Nikolu un Kraupšu Unu.

Īpašo Ziemassvētku balvu jau saņēma ģimnāzisti, kuriem ir visaugstākā vidējā atzīme savā klašu grupā. Šogad tie ir

7. klasē Ramona Dārta Ivdre un Kristers Šņepsts  (vidējā atzīme 8,93),
8. klasē Valērija Zagrebajeva (vidējā atzīme 8,50),
9. klasē Sofja Kirillova (vidējā atzīme 9,06),
10. klasē Ritvars Vjakse (vidējā atzīme 9,10,),
11. klasē Ieva Poplavska (vidējā atzīme 8,60),
12. klasē Jadviga Mežniece (vidējā atzīme 9,38).

Paldies visiem!  Lai gaiši, labestības, miera un svētības piepildīti Ziemassvētki un laimīgs 2021.gads.

Direktore Ligita Pauniņa

Izglītība kā spēks, kas apvieno cilvēkus, tautas un kultūras mieram un ilgtspējīgai nākotnei

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

Sācies ikgadējais konkurss vidusskolēniem mācībām UWC (United World Colleges) skolās visā pasaulē. Drosmīgi, zinātkāri un sabiedriski atbildīgi 10. un 11. klašu skolēni ir aicināti pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām UWC (United World Colleges) skolu tīklā. Unikālā UWC mācību programma apvieno augstus akadēmiskos standartus ar mācību aktivitātēm, kas paplašina pasaules redzējumu, kā arī veicina sociālo atbildību un līderības spējas. UWC kustības mērķis ir caur izglītību apvienot cilvēkus, tautas un kultūras mieram un ilgstpējīgai nākotnei un izaudzināt nākamo pasaules līderu paaudzi. Stipendiju ieguvējiem būs iespēja pārstāvēt Latviju kādā no UWC skolām, divus gadus dzīvojot un mācoties starptautiskā vidē.

Latvijā UWC organizācija darbojas no 1992. gada, un kopš darbības uzsākšanas vairāk kā 100 skolēnu ir beiguši kādu no UWC koledžām vai vasaras skolām. Absolventi, atgriežoties Latvijā, turpina aktīvi iesaistīties un veidot sabiedrības kultūrtelpu un sociāli atbildīgas un videi draudzīgas iniciatīvas. UWC koledžu absolventu no Latvijas vidū ir Sabīne Sīle-Eglīte, “Otra Elpa” līdzdibinātāja un mediju studiju direktore Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga), Laima Ruduša, izpilddirektore Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Marita Misūne, bezatkritumu dzīvesveida vēstnese un satura veidotāja dabīgo higiēnas produktu līnijā MailMel.

Lai pretendētu uz mācību vietām, jauniešiem jābūt 15-17 gadus veciem un gataviem sevi apliecināt trīs konkursa kārtās. UWC vērtē kandidātus, balstoties uz jauniešu sasniegumiem un potenciālu, neatkarīgi no finansiālā stāvokļa, tautības, rases vai reliģiskās pārliecības. Uzvarētājiem ir iespēja iegūt mācību vietu un pēc nepieciešamības arī stipendiju līdz pat 100% apmērā mācību un uzturēšanās izdevumu segšanai divu gadu garumā. Skolu absolvējot, jaunieši iegūs starptautiski atzītu vidējās izglītības diplomu.

Pieteikumi tiek gaidīti līdz 2021. gada 10. janvārim. 

Konkursa nolikums un iesniedzamo dokumentu saraksts ir pieejams organizācijas mājas lapā: http://www.lv.uwc.org/pieteikties   

Papildu informācija: www.lv.uwc.org

7. klases skolēnu veikums vācu valodā

Ievietoja Atstāt komentāruPublicēts Jaunumi

“Bedeutung von Weihnachten” (Ziemassvētku nozīmē) – tāds ir pasakas nosaukums, kuras autori ir 7. klases skolēni Kristers Šņepsts un Ramona Dārta Ivdre. Ar šo radošo darbu jaunieši piedalās Latvijas vācu valodas skolotāju asociācijas izsludinātājā konkursā “Mana/mūsu Ziemassvētku pasaka”, kas noslēgsies 11. janvārī. Aicinām arī citus sākt iejusties Ziemassvētku noskaņās, noskatoties konkursa darba video un dziedot Ziemassvētku dziesmas, kā to darīja septītie 1.semestra noslēdzošajā vācu valodas tiešsaistes stundā ar daudziem tik zināmo “O Tanennbaum”.

Anita Lazdāne, vācu valodas skolotāja